Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 277 250 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS
Kategorie

Efekty przyjdą z czasem. Za to jakie!

piątek, 30 marca 2012 15:40

 Efektywne pozycjonowanie stron webowych nie zawęża się tylko do jednorazowych zabiegów. Aby stosowna witryna webowa powoli mogła się piąć w górę, trzeba przeznaczyć jej sporo czasu. Wszystkie procedury muszą być stosownie zaplanowane jak i wykonywane co jakiś czas. Konkurencja czuwa – wszystkie strony sieciowe ciągle są pozycjonowane i tak samo potrzebują znaleźć się na jak najwyższym miejscu w wynikach przeszukiwania. Stąd też nie ma sensu się oszukiwać – jednostkowe procedury nie mają żadnego celu i nie dają niemalże żadnych wyników, chyba że chwilowych.

Oczywiście można na własną rękę prowadzić pozycjonowanie portalu, ale należy przeznaczyć temu sporo czasu. W Internecie odnaleźć da się mnóstwo platform zamieszczających różnego rodzaju poradniki na ten temat. Można je przeglądać i odwiedzać je co jakiś czas, ponieważ trzeba śledzić nowinki technologiczne, które co i rusz potrafią ulepszyć sporo akcji albo rozstrzygnąć liczne komplikacje. Jeśli jednak prowadzi się swoją firmę, warto polecić pozycjonowanie specjalistom. Tylko fachowcy w zgranym zespole są w stanie wykonać szybko jak również skutecznie kluczowe czynności z usług SEO.

Właściwiej jest więc zostawić im podobnego gatunku czynności, ponieważ będą wykonane poprawnie. Niepoprawnie wypozycjonowana platforma może przynieść więcej problemów niż pożytku, stąd też należy z tym uważać. Jak wiadomo można pozycjonować własne witryny o przeznaczeniu niekomercyjnym i nabywać podobnego gatunku umiejętności, ponieważ mogą stać się w przyszłości przydatne. Jednak z innej strony zatrudnienie stosownej firmy i przekazanie w ich ręce posiadanej strony webowej może stać się trafionym wyjściem, dzięki któremu wzrośnie ruch na stronie a liczba zadowolonych klientów wzrośnie.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (18) | dodaj komentarz

Czym jest pozycjonowanie i optymalizacja stron www

piątek, 30 marca 2012 15:37

 Skuteczne pozycjonowanie wortali sieciowych pozwala cieszyć się o wiele zagęszczonym ruchem na stronie oraz lepszym miejscem w wynikach przeszukiwania. Pozycjonowanie to zespół działań, jakie mają za zadanie wypromowanie konkretnej strony sieciowej. W Polskich warunkach jest to jeden z procesów tworzących usługi SEO, czyli Search Engine Optimalization.

Pozycjonowanie jest prowadzone poza daną witryną webową i opiera się na takich procedurach jak chociażby tworzenie szkieletu odnośników odsyłających do lansowanej witryny webowej. Wówczas powiększa się popularność takiej strony, przez co odbierana jest jako bardziej wartościowa. Stąd też po nazbieraniu właściwych punktów jej page rank rośnie, co posiada swoje odwzorowanie w zajmowanej w danym czasie pozycji w wynikach przeszukiwania. Podobnego rodzaju procesy zastosować da się dla całych stron sieciowych, ale także i dla poszczególnych podstron.

Odpowiednim przykładem są tutaj towary przeciętnych sklepów webowych. Wtedy promowane są konkretnie te podstrony, które zawierają opis czy reklamę właściwego towaru. W taki sposób zwiększa się zasięg słów kluczowych, na które odpowiada wyszukiwarka. Uzupełnieniem pozycjonowania jest z drugiej strony optymalizacja. Jest to szereg procesów, które przeprowadzane są już na właściwej platformie internetowej. Dotyczą one między innymi struktury umieszczonych na stronie informacji czy też globalnego layoutu portalu.

Kombinacja obu czynności i ich czasowe stosowanie gwarantuje przyciągnięcie sporej liczby zainteresowanych, dla których pozycjonowana platforma będzie niesamowicie przyciągająca. Wypada więc zainwestować w działania SEO.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (18) | dodaj komentarz

Stawiaj na profesjonalistów.

czwartek, 22 marca 2012 17:51

 Pozycjonowanie wortali internetowych nie jest zaliczane do najszybszych działań. Dlatego trzeba wynają do zbliżonych czynności wyspecjalizowaną ekipę fachowców. Będą oni umieli nie tylko sprawić, że pozycjonowana witryna webowa podniesie się w rezultatach przeszukiwania, ale również będą wiedzieli, jak ulepszyć zachowanie danej strony. Korzystający z Internetu są niezmiernie wybredni.

 

Czasem jedna sekunda zaważy na tym, czy odwiedzająca stronę osoba chce się na niej zatrzymać, czy też woli zdecydować się na drugą stronę. Wielką uwagę trzeba więc przywiązywać do rozmieszczenia informacji zamieszczonych na platformach webowych a także do totalnego wyglądu witryny. Tak samo prędkość ładowania się danych jest istotne. Użytkownicy nie lubią zwlekać, zawsze chcą otrzymać to, czego potrzebują natychmiast.

 

Stąd też samodzielne pozycjonowanie zwykle nie zdaje egzaminu. Wyłącznie profesjonaliści z zakresu działań SEO są w stanie przyzwoicie dostosować serwis do szerokich potrzeb internautów jak też kanonów wyznaczanych w sieci. Jest to niesamowicie ważne, aby każda witryna przedstawiała się niezwykle innowacyjnie. Serwisy budowane w dawnych już programach, cechują się niższym popytem, pomimo tego, że mogą posiadać rzetelne informacje. Warto więc poza samym pozycjonowaniem postarać się również o optymalizację prowadzonej strony.

 

Fachowcy z zakresu SEO będą umieli sukcesywnie przeprowadzić oba działania, które w połączeniu dopiero mogą przełożyć się na powiększone zainteresowanie wśród użytkowników konkretną platformą webową. Trzeba więc o tym pamiętać już w początkowym etapie wdrażania swojej działalności w Internecie, czyli już podczas budowania witryny internetowej.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (12) | dodaj komentarz

Marketing internetowy...

czwartek, 22 marca 2012 17:42

 Od dawna już wiadomo, iż o klientów wypada zabiegać. Reguły te są dobrze rozumiane w niejednej sferze marketingowej. Identycznie jest i przy okazji marketingu na stronach www. Na marketing internetowy składa się sporo ciekawych procesów, które w całości budują sieć wspólnych powiązań. Czasami przypomina to pajęczą sieć, w którą co jakiś czas wplątują się jacyś użytkownicy, czasami nawet całkowicie mimowolnie. Zajmujące jest jednakże to, iż o wiele częściej pozycjonowanie wortali sieciowych wliczane jest do gatunku marketingu webowego.

 

Pozycjonowanie ma na celu takie wypromowanie pożądanej witryny internetowej, żeby osiągnęła ona jak najwyższe miejsce w rankingach przeszukiwania. Czy przypadkowo nie porusza to niewielkich skojarzeń ze znanym z hipermarketów merchandesignem? W najwyższym stopniu pociągający towar powinien znaleźć się na poziomie wzroku, czyli najczęściej na wyższych regałach. Identycznie jest i z rezultatami przeszukiwania w wyszukiwarkach sieciowych. Najbardziej atrakcyjne witryny webowe umieszczone są na początkowych miejscach. Jednak jest to kłamliwa wiadomość, jaka dochodzi do nas, przeciętnych internautów.

 

Tak samo jak w hipermarkecie, tak i portale webowe potrzeba właściwie wybierać wedle własnych preferencji. Nieczęsto bowiem to, co znajduje się na wyższej półce, jest wartościowym dla nas produktem. Właściciele sklepów i stron www wolą wyręczyć odwiedzających interesantów proponując im oczywiście najdroższe artykuły, na jakich chcą jak najwięcej zarobić. Sukcesem jest więc zwracać na to uwagę i stosownie kierować własnymi wyborami, tak samo kupując puszkę coli, jak i wybierając stronę webową, z jakiej potrzebujemy dowiedzieć się czegoś na preferowany przez nas temat.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (26) | dodaj komentarz

Bez usług google też można istnieć.

wtorek, 20 marca 2012 15:16

 Pewnie sporo ludzi zadaje pytanie, czy pozycjonowanie rzeczywiście jest pomocne? Przecież zawsze da się wykupić jakieś promocje sprzedawane między innymi przez Google do wyświetlania bannerów. Wówczas sięgnie się na główną stronę w rankingach wyszukiwania błyskawicznie i nie potrzeba wykonywać jakichś pracochłonnych procedur.

 

Zbliżone podejście ma swoje zalety, ale niekoniecznie. Wystarczy zastanowić się nad tym, co się stanie, jeżeli przejdzie okres funkcjonowania zakupionej usługi promocyjnej. Wtedy konkretna witryna ponownie powraca do punktu wyjściowego, a jej page rank prawie się nie poprawia. Tylko i wyłącznie okresowe pozycjonowanie, najkorzystniej skontaminowane z optymalizacją, pozwala na pożądane efekty. Podobnego typu procedury mają na celu długie lansowanie pożądanej strony sieciowej tak, aby dostawała się na coraz wyższe miejsce w wynikach przeszukiwania. Taka witryna replikuje wtedy na odpowiednie hasła kluczowe wpisywane przez użytkowników w pole przeszukiwania w używanych przez nich przeglądarkach. Głównie jest to jak można się domyślać Google, jednak nie można zaniedbywać innych wyszukiwarek.

 

Obecnymi czasy zaraz po Google najsilniejszą popularnością cieszy się Bing. Należy więc rozszerzyć pole czynności pozycjonowania tak samo i na przeszukiwarkę Microsoftu. W ten sposób o wiele większa liczba korzystających z Internetu będzie miała możliwość trafić na lansowaną stronę, co jak najbardziej posiada przełożenie na ponadprogramowych klientów. Zwłaszcza przy okazji właścicieli sklepów internetowych jest to istotne. Potrzeba także przed wybraniem firmy SEO przejrzeć opublikowane na ich platformach portfolia oraz listę firm, z którymi współpracowały. Pomoże to w dobraniu najlepszych profesjonalistów.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (10) | dodaj komentarz

wtorek, 23 stycznia 2018

Licznik odwiedzin:  6 181  

Kalendarz

« styczeń »
pn wt śr cz pt sb nd
01020304050607
08091011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Archiwum

O moim bloogu

Parę porad ze Świata SEO

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

Statystyki

Odwiedziny: 6181

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Finanse

Pytamy.pl